Різдвяне привітання священика Собору митрофорного протоієрея Миколи Мороза

Христос народився!
Славімо Його!

Дорогі у Христі Брати і Сестри! Через Різдво Своє в тілі Христос схилив небеса, зійшов на землю, втілився від Святого Духа і Приснодіви Марії, прийняв і оновив людську природу, відновив повноту спілкування між Богом і людиною. У Різдвяну ніч на Великому Повечір’ї усі ми проголосимо “З нами Бог”. Цей спів пролунає у кожному храмі України, звіщаючи всім нам про сповнення довгоочікуваної обітниці, сказаної в книзі пророка Ісаї: “Ось Діва зачне в утробі і породить сина, якому дадуть ім’я Еммануїл, що значить: З нами Бог” (Іс. 7, 14; Мт. 1, 23). “З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог. Сильні і могутні покоряйтеся: бо з нами Бог. Почуйте це всі аж до краю землі: Бо з нами Бог” (Велике Повечір'я). Ми натхнені цими словами, на сьогодні вже здійсненої Господньої обітниці, маємо привід до радості, що Бог є з нами; що, як Його творіння, ми не є самотніми у цій вселеній, не є покинутими і забутими Творцем. Ні, ми не самотні! З нами Бог! Сильні та могутні “ світу цього ”, які вважають себе незамінними і непогрішимими правителями і повстають на нас із зброєю в руках, рано чи пізно будуть посоромлені та упокорені, бо з нами Всемогутній Бог! А де Господь, там перемога, там сила, відвага і правда. Ця свідомість Божої присутності вселяє у наші серця почуття надії і радості на краще майбутнє попри всі труднощі, з якими нам, як державі, родині чи особисто кожному зокрема приходиться стикатись і боротися.
Прикладом цьому є проголошення в ці дні Святішим Вселенським Патріархом Варфоломієм Томосу для нашої Української Церкви. Адже цієї події очікувало не одне покоління наших дідів і прадідів, які положили на вівтар державності не тільки працю, але і своє життя. Тож будьмо гідними їхніми нащадками, щоб в єдності довершити їхні починання.
З особливими словами привітання хочу звернутися до наших воїнів, вам сьогодні чи не найважче святкувати Різдво Христове. Вам на передовій, напевно, як нікому із нас зрозумілі ці слова: “З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог. Сильні і могутні покоряйтеся: бо з нами Бог”. Щиро дякую Вам, що перед обличчям смерті впевнено і мужньо захищаєте нашу Батьківщину, захищаєте свої родини і кожного з нас. Можу з вірою та впевненістю сказати: «З Вами Бог!» А де Господь, там перемога, там сила, відвага і правда. Підношу молитвою і бажаю кожному із вас живими, здоровими і з перемогою повертатися до своїх рідних домівок та родин!
З Різдвом Христовим і Новим роком також сердечно вітаю парафіян нашого Собору, громадян нашого міста, міського голову та депутатів, районну владу. Хай у Новому році Господь благословляє наш народ, нашу незалежну державу і зберігає нас у доброму здоров’ї та добробуті від усякого зла.

Христос Рождається! Славімо Його!
митрофорний протоієрей Микола МОРОЗ

Прес-служба Собору