НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Преображення Господнє
 
Преображення Господнє
19 серпня Православна Церква відзначає Преображення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа.
Сьогодні ми святкуємо свято, яке в народі називається другий Спас або яблучний Спас. Другий Спас, тому що нещодавно ми святкували винесення Чесного і Животворчого Хреста Господнього на честь Христа Спасителя – це був перший Спас, народ називає це медовий спас. Сьогоднішнє свято в народі називається яблучним Спасом. Але Церква святкує не стільки освячення меду чи освячення яблук, а святкує подію, яка відбулася за життя Господа нашого Ісуса Христа на землі, коли наближалися страждання Спасителя і Христос передбачаючи, що апостоли, як люди, не витримають розп’яття Ісуса Христа; не витримають чому? Тому що вони вірили, що Він є Син Божий. Згадайте слова Ісуса Христа звернені до апостолів, коли Він сказав: «А ви за кого Мене вважаєте?» І тоді апостол Петро сказав: «Ти Син Божий, Ти Христос». І не зважаючи на це, що вони сповідували Його Сином Божим Христос передбачав, що вони спокусяться, коли побачать Його розіп’ятим на хресті. І щоб підтвердити, що Він є не тільки людина, а Він є Син Божий Він взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана, вивів їх на гору Фавор і там Преобразився. Що значить преобразився? Це значить, що Він показав їм славу Свого Божества. Не Божество, а тільки славу Божества в якій перебуває тільки Бог.
Богослужіння ранішнє та пізнє у соборі завершилося спільною молитвою та освяченням приношень парафіянами храму. Цього дня їх було стільки, що як в народі кажуть "ніде яблуку впасти"...
Дякуємо Господу Богу за те, що чимраз більше й більше людей приходять до Господа не тільки освятити обрядово плоди, але й відчути радість новонародженого дитяти і прийняти у своє серце Фаворське світло й доброту.

Фото - Ярослав Олійник
Прес-служба собору

Логін
Пароль
  Калуш 2013