НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.
 
Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.
Ми починаємо поволі віддалятися від дня світлого Христового Воскресіння. Сьогоднішній день називається ще Антипасхою, бо він – друга неділя по Великодню, день, коли згадуємо апостола Фому, - ніби протистоїть Великодню хронологічно, завершуючи Світлий тиждень. І двері, про які ми чули сьогодні у євангельському читанні, буквально зачинилися вчора у вівтарі (Ів. 20:19-31). Це допомагає нам пригадати тих наляканих можливими переслідуваннями апостолів, які, важко переживаючи розлуку із своїм Учителем, тягнуться один до одного, до спільноти, озираючись на всі боки: чи немає і тут зрадника Юди із воїнами, що йдуть тепер їх заарештувати і стратити.

В цю Фомину неділю Церква закликає нас, зосереджуючись на перших деталях зустрічі Воскреслого Христа зі Своїми учнями, замислитися над самими собою, над неосяжною цінністю дару віри, який пропонує нам Христос. Пропонує, як посередника у Його прийнятті.

Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.
Дивна, абсурдна річ: як Бог може узалежнювати Свої стосунки з людиною від її віри? Він є об’єктивною реальністю і існує, незалежно від того, бачимо ми Його чи не бачимо, віруємо в Нього чи не віруємо. Але сьогоднішнє читання допомагає нам відчути правду віри як найвищу правду, як ту, що відкриває нам очі на справжній, реальний світ, на світ, який нас оточує.

Чому не повірив апостол Фома у Воскресіння Христа? Тому, що не мав достатньої довіри до своїх товаришів, том, що в них засумнівався. Мабуть, подумав, що жінки-мироносиці мали якісь фантастичні видіння, а, можливо, і перед друзями Фоми постав фантом. Він не мав довіри до спільноти, і це перешкодило Фомі піднестися до віри у Самого Бога. Й, очевидно, що, з іншого боку, це увиразнює брак самої віри.

Довіра і віра: як тісно пов’язані ці поняття між собою! Віра в Бога часто приходить до нас через довіру до людей, які про Нього писали. Ми віруємо у Христове Воскресіння, бо довіряємо апостолам, які нам про це пишуть. Ми віримо у Богонатхненність Святого Письма, бо довіряємо апостольській Церкві, яка ствердила нам цю правду. Не один із нас і в Бога повірив саме тому, що довіряв людям, які до Нього привели. Саме тому довіра людини до Церкви, довіра до християнина є дуже великим даром, який стає для нас дверима у вічне життя, бо через нього ми починаємо йти до церковних правд.

Цього дня у нашому соборі усі віряни мали нагоду отримати із благословенням Господнім артос.

Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.

Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.

Неділя 2-га після Пасхи. Антипасха.

Прес-служба собору

Логін
Пароль
  Калуш 2013