НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Пасхальне звернення священика собору протоієрея о.Миколи Мороза
 
Пасхальне звернення священика собору протоієрея о.Миколи Мороза

Христос Воскрес!
Дорогі Брати і Сестри!


Ось наступив день величного свята – світле Воскресіння Господнє. Наступила Пасха Христова, і в її світлі ми чітко бачимо сенс нашого життя, яскраве світло Воскресіння освітлює і прояснює весь хід не тільки історії людства, але і історії кожної людини. Навіть тих, хто відвернувся, Господь не залишає; тим, хто замучений гріхами, Спаситель відкриває шлях покаяння та духовного відродження - шлях до вічної життя.
Воскресіння Христове стало подією, яка назавжди змінила життя людства і людини і наповнило їхнє існування змістом і надією на майбутнє. Свята Православна Церква називає Пасху празником празників і торжество із торжеств (Великодня Утреня, Ірмос). Пасху Христову святкує все християнство, але тільки Православна Церква святкує його так світло і зворушливо, виражаючи своїми пасхальними богослужіннями глибоку духовну радість і тріумф перемоги життя над смертю. Для православного християнина святкування Воскресіння Христового – найважливіша подія в особистому житті, бо навіть власний день народження і день смерті вже мають інше значення і важливість. Своїм Воскресінням Христос переміг смерть і людині даровано вічне життя. Святий апостол Павло пише: “Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра наша” (1 Кор.15:14).
Христове Воскресіння - це час, коли зло втрачає силу; це час, коли людські душі наповнюються радістю та Господнім світлом; це відкриття дверей Небесного Царства для всіх людей доброго волі; Пасха, це царство світу, любові, згоди і найбільшої взаємної поваги між людьми.
Отож попросимо сьогодні у Воскреслого Спасителя, щоб подарував і нам єдність усій нашій Україні, щоб ми всі її діти і ті , хто розпорошений в наймах по світу ті, хто сьогодні стоїть на передовій за нашу Батьківщину і ті, хто старається сьогодні вижити в цей скрутний час для нас, віднайшли в собі сили стати господарями тієї землі , яка дарована нам, не ким будь, а самим Творцем, щоб кожен з нас усвідомив свою відповідальність перед Богом за неї, яка вона буде і яке буде майбутнє її, а також яке майбутнє тих, хто прийде після нас
В цей святковий день вітаю вас – наших воїнів, які стоїть на захистку нашої держави, парафіян нашого собору, християн інших конфесій, мешканців нашого міста, нашу владу місцеву та районну. Хай непереможна Христова любов щедро наповняє наше людське єство невичерпною радістю Воскресіння і ця радість воскресить наші серця до нового життя, яке дарує нам Ісус Христос своїм славним воскресінням з мертвих.

Воістину Христос Воскрес!

Пасха Христова м. Калуш
2018р.

протоієрей Микола МОРОЗ

Логін
Пароль
  Калуш 2013