НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Різдвяне вітання священика собору протоієрея Миколи Мороза
 
Різдвяне вітання священика собору протоієрея Миколи Мороза

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Різдво Христове є святом, в якому людині повернуто родинне єднання з Богом. І тому Різдво збирає за одним столом усю родину на Святій вечері. А за святковим, урочистим богослужінням незримі ангели біля вертепу разом із Земною Церквою співають небесну пісню «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління». І радість свята проникає в саме серце, а людина стає чутливішою до власного оточення, до своїх ближніх. Бог увійшов найбільш можливим способом до людської історії – став людиною, почався із Духа Святого і народився із Діви Марії. Ісус із Назарету є конкретним об’явленням Божої Любові між людьми. Любові, яка нівелює гріх, той гріх, який увійшов через наших прабатьків, спотворив людську природу і пошкодив розум, адже головна мета і призначення людини ― це життя в Бозі.
Людина, яка себе грішним не усвідомлює, не відчуває своєї віддаленості від Джерела життя, своєї побутової смерті, - цій людині нема про що радіти, у неї немає Різдва. Христос прийшов у світ грішників спасти. І радіють раби, за яких заплачено викуп. Радіють боржники, яким допомогли позбутися боргу. Радіють невільники, яких вивільнено з кайдан. Радіють блудниці і митарі каються, тому що прийшов у світ, як співається, «слава, слава Тобі, що народився викупити нас від наших гріхів». Народився Спаситель наших гріхів, і ми, грішники, радіємо, тому що без Христа ми приречені на пекло. Без Христа не можемо зрозуміти величі втілення Бога. Для цього потрібно мати чисту, дитячу віру. Віру, в якій можемо відгукнутися на церковний дзвін і прийти до храму Божого, із вдячністю зустріти цей світлий день.
В цей день хочу побажати, щоби кожен із нас зробив усе можливе, аби наші серця були яслами для Богодитятка. Щоб святкуючи Боговтілення, ми не просто згадували важливий історичний момент в житті людської цивілізації, але щоб ця подія стосувалася кожної людини. Адже Христос прийшов, щоби спасти конкретно «мене» і через це в душі панує неземна радість, коли ми розуміємо це.
У ці різдвяні дні сердечно вітаю усіх Вас, парафіяни нашого собору! Усіх християн інших конфесій! Вітаю з смачною кутею наших воїнів-захисників, які ціною свого життя і здоров’я оберігають Вітчизну від навали новітніх ординців. Щиро вітаю нашу міську та районну владу, депутатський корпус і усіх жителів нашого міста та району. Хай Новонароджене Дитятко огорне нас всіх миром та любов’ю.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!
СЛАВІМО ХРИСТА!


прот. Микола МОРОЗ
Різдво Христове 2018р.

Прес-служба собору

Логін
Пароль
  Калуш 2013