НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
"Співайте Богові розумно…": хору собору Святих землі Української виповнилося 25 літ!
 
"Співайте Богові розумно…": хору собору Святих землі Української виповнилося 25 літ!
Слухаючи духовну музику, відчуваєш, як душа підноситься до Всевишнього, радіючи блаженній мелодії. Коли під високими склепіннями Калуського собору розноситься спів хору, небесні звуки окрилюють, примиряють людей із собою та ближніми і полегшують скорботи, приводячи в молитовний стан…
Хто хоч раз побував у Калуському соборі на Літургії, мабуть, по-особливому вслухався в слова, які злітали поміж стінами – витончені, щирі і відчеканені душею. То линув спів церковного хору. Слухаючи його і підносячи молитви до Господа, ми навчаємося молитися, вірити, надіятися, терпіти, прощати і любити.
Хор співає натхнено, щиро і велично – віруючі моляться, радіють, плачуть і світлішають душею. «Всяке дихання нехай хвалить Господа…»
Звучання голосів учасників церковного хору – неначе тиха свічка молитви, яка палає рівним спокійним полум'ям і висловлює віру та любов до Бога.
"Співайте Богові розумно…": хору собору Святих землі Української виповнилося 25 літ!
Церковний хор має шляхом піснеспівів спонукати людину, яка заходить у храм, до молитовного стану, до внутрішньої зосередженості і щирого спілкування з Богом. Хор – це єдиний організм і в той же час – частина загального церковного організму – поєднання вівтаря, верхнього і нижнього хорів та приходу у всій його повноті. Тому що кожна його складова бере участь у Божественній молитві і великому Таїнстві Євхаристії. Важливо, щоби під час Богослужіння людина, котра прийшла молитися, не відволікалася, щоби хоровий спів не заважав їй, а максимально допомагав на Божественній Літургії з'єднатися з Христом Спасителем. Хор має максимально наблизити людину до молитовного стану, щоби вона вийшла з храму духовно збагаченою.
Чверть століття хор Калуського собору Святих землі Української дарує людям божественну красу духовної музики, невимовну радість і відчуття дотику до прекрасного, небесного… Чверть століття розкриває прихожанам суть Православ'я, наповнює особливим світлом віруючих, зігріває їх серця і підносить душі… Двадцять п’ять років тому милістю Божою почалася історія хору нашого собору. Тож хай вона триває ще не одних "25"...

"Співайте Богові розумно…": хору собору Святих землі Української виповнилося 25 літ!


Сьогодні із цим святом хористів вітають настоятель собору митроф.прот. Григорій Мороз, священик собору прот. Микола Мороз та уся багаточисельна парафіяльна громада православних. Спаси вас, Господи, за ваше багатолітнє служіння Господу й нам! Миру, злагоди, любові та Божої благодаті на многії і благії літа!

Прес-служба собору

Логін
Пароль
  Калуш 2013