НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
У Київській Православній Богословській академії відзначили День студента
 
У Київській Православній Богословській академії відзначили День студента
20 листопада 2017 р. з благословення ректора митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, стараннями наукового студентського товариствам ім. митрополита Даниїла (Чокалюка) в актовій залі Київської православної богословської академії відбувся традиційний святковий концерт, з нагоди нещодавнього свята міжнародного Дня студента.
Урочистий захід був присвячений 25-літньому ювілею з дня відновлення Київської духовної академії та семінарії.

Ведучим концерту був голова студентського товариства, аспірант 2-го року навчання КПБА – Євфимій Фурсенко.

Святкування розпочалось із співу молитви «Царю Небесний», після чого ведучий звернувся до всіх присутніх із вітальним словом, у якому розповів про історію встановлення та проведення в духовній школі подібних заходів.

Відкрив концертну програму виступ хору КПБА під керівництвом регента Надії Купчинської, який зворушив глядачів музичною композицією «Аскольдова могила» авторства сучасної композиторки Олени Сірової. Сольну партію на сопілці виконав студент 4-го курсу Руслан Безрукий.

Далі до уваги глядачів було представлено багато різноманітних талантів студентів духовної школи. Зокрема, глядачі почули авторську пісню студента 4-го курсу Руслана Безрукого під акомпанемент фортепіано.

Потім перед гостями виступили студенти 3-го курсу Василь Хомин та студент 1-го курсу Тарас Дідик, які виконали відомі українські пісні в авторській обробці.

Наступним учасником концерту був студент 2-го курсу Даніель Галушко, який продемонстрував віртуозну гру на флейті.

Глядачі високо оцінили виступ студентів 6-го курсу: диякона Євгена Копайгородського, Івана Петрущака та Мар’яна Кошіля, які вразили присутніх авторською гумористичною піснею «Про любов».

Після цього увазі глядачів було представлено підбірку кумедних новин про внутрішнє життя духовної школи, які підготували студент 5-го курсу Віталій Охрим та студент 3-го курсу Володимир Матлак.

Потім відбувся імпровізований батл із біт-боксу, в якому взяли участь студент 1-го курсу Макарій Дадак та аспірант1-го року навчання Віталій Стеценко. За результати глядацьких оплесків перемогу одержав Макарій Дадак. Переможцю було вручено символічний приз.

Також глядачі достойно оцінили виступ студента 4-го курсу Івана Бейка, який розповів гумореску про життя сусідів та студента 2-го курсу Михайла Гетьмана, який продемонстрував вмілу гру на скрипці.

На завершення святкового концерту було показано традиційну сатиричну виставу про життя казкової духовної школи, яка принесла багато позитивних емоцій присутнім в залі.

Між виступами студентів глядацькій увазі озвучувались спогади старших викладачів Академії про відновлення Київської духовної семінарії у 1992 р. Зокрема глядачам було представлено спогади професора кафедри богослів’я та філософії, кандидата богословських наук прот. Петра Зинича, завідувача кафедри церковно-історичних і практичних дисциплін, доцента, кандидата богословських наук Святослава Михайловича Чокалюка, настоятеля храму «Живоносне Джерело» м. Києва прот. Валерія Семанцо, який 1992 р. був регентом семінарського хору, викладачем та інспектором Академії. Свої спогади викладачі люб’язно надали організаторам концерту.

Під час святкового заходу ведучий, від імені усього студентства, за любов і турботу до студентів вручив митрополиту Епіфанію, ректору КПБА, нагороду «Диплом улюбленого ректора». Така нагорода була впроваджена вперше за всю історію, зокрема відновленої Київської православної богословської академії та загалом усієї історії духовної освіти Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ініційована вона була головою та учасниками наукового студентського товариства ім. митрополита Даниїла (Чокалюка) і одноголосно підтримана усіма студентами навчального закладу. При врученні диплому студенти вшанували ректора аплодисментами.

Святковий концерт супроводжувала мальовнича презентація, яку підготував студент 4-го курсу Олександр Була, окремі слайди виконав студент 6-го курсу Іван Петрущак. Музичний супровід підготував студент 6-го курсу Степан Альмес.

Після виступів студентів із вітальним словом до усіх присутніх в залі звернувся ректор КПБА митрополит Епіфаній, який привітав всіх із Днем студента, подякував вихованцям за високу нагороду та поділився своїми спогадами про студентські роки.

Після вітального слова владика вручив святкові стипендії зразковим студентам академії.

На сам кінець коротке вітальне слово до студентів виголосив Перший проректор КПБА прот. Олександр Трофимлюк, який наголосив на важливості проведення подібних заходів для пастирського служіння, а також у сфері праці із молоддю.

На завершення свята була зроблена спільна світлина.
Прес-служба собору з посиланням на Київські єпархіальні відомості

Логін
Пароль
  Калуш 2013