ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА

Незадовго до своєї смерті Ісус Христос разом із трьома своїми учнями Петром, Яковом та Іоанном прийшов на гору Фавор , щоб помолитися. Він знав, що скоро учні побачать Його на хресті, і, щоб підтримати в них віру, вирішив показати їм Свою Божественну славу. Поки Спаситель молився, втомлені учні поснули. Коли вони прокинулися, то побачили, що Христос преобразився. Його обличчя сяяло, мов сонце, як світло. До Христа з’явилися пророки Мойсей та Ілля і говорили з Ним про Його страждання і смерть. Незвичайна радість сповнила серця учнів Христа. Раптом світла хмара осінила їх, і з неба почувся голос Бога Отця: «Це є Син Мій улюблений, у Якому Моє благовоління, Його слухайте!». Учні в страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, торкнувся кожного і сказав: «Встаньте і не бійтеся». Учні встали і побачили Спасителя вже не преображенного, а у звичайному вигляді. Христос звелів їм не розказувати нікому про те, що сталося на горі Фавор, доки Він не воскресне з мертвих.

Славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа святкується Православною Церквою як дванадесяте свято 19 (6 за ст. стилем) серпня. Своїм Преображенням Господь показав, якими стануть люди у майбутньому житті, у Царстві Небесному.

Тропар свята Преображення Господнього

Преобразився єси на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Хай засяє і нам, грішним, світ Твій споконвічний, молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі.

Кондак свята Преображення Господнього

На горі преобразився єси, Христе Боже, і ученики бачили славу Твою, скільки їм можна було, щоб, коли побачать Тебе розп’ятого, зрозуміли і страждання з волі Твоєї, і світові проповідували, що Ти єси воістину Отцеве Сяйво.

Спас яблучний

Спас – свято Православної Церкви, встановлене на честь Преображення Господнього. Цей день був немовби апофеозом радості селянина з плодів своєї діяльності. За традицією, святили яблука, груші, мед, калачі з муки нового врожаю. Великим гріхом вважалося їсти яблука і груші до Спасу.

Цієї пори у природі вже відчувалися перші ознаки майбутніх холодів, тому й казали: «Прийшов Спас – готуй рукавиці про запас».

vadimsokolov 29 июня 2014 05:46
Все же Таким образом совсем отделение в пределах себя не предполагает один способом От другого. Хотя отделение Массы массы это ровно уже «действие культуры». Это не известно, где Нужно ставить точку. Ob обусловленность в киноискусстве: руководство к курсу «Теорию кино». Другими словами, за культурой действие стоит после постоянного Восстановление «связно http://bigmult.com/ как части. О самом важном. АНДРЕЙ ТАРКОВСКИ … Андрей Рублев». «Из Опыт современной постановки фильма», М, в. Через кинореальность как о «мгновении современности» говорясь, необходимо Признавать, что это мгновение кончается рано или или, в каждом поздно Случай, прерывается. Тот приговор не весь, В форме собственного результата позже доступен.

Калуш 2013