НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Презентація 3-х томів книги Великий Скит у Карпатах
 
Презентація 3-х томів книги Великий Скит у Карпатах
2 вересня 2017 року, в Прикарпатському Національному Університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація тритомного наукового видання “Великий Скит у Карпатах”, яке присвячене 1030-річчю Хрещення України-Руси.
З історії життя своїх попередників нові покоління християн навчаються шляху духовного зростання, аскетичним подвигам, твердому стоянні у вірі православній, у вірі Володимирового Хрещення. Адже історія Церкви – це не лише описи минулого, але і живий дороговказ для її сьогодення. Однією з невід’ємних цеглинок цієї величної будівлі світової та української церковної історії є історія Українського Афону, Великого Хресто-Воздвиженського Манявського Скиту в Марковій Пустині на Прикарпатті. Це історія знищення і відродження Великого Скиту.
Видання розкриває суть скитського духовного і культурно-історичного феномена, значення в церковних відносинах і духовному житті України в контексті подій 17-18 століть, кінця 20-початку 21 століття. Над тритомником впродовж 7 років працював великий колектив науковців. У ході підготовки до видання проводилися археологічні розкопки під час яких виявили унікальні рукописні пам’ятки. Загалом знайшли 350 документів і матеріалів у 5 країнах світу.
Презентація 3-х томів книги Великий Скит у Карпатах

На презентації був присутній настоятель Великого Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, намісник Великоскитської обителі ігумен Феогност, ректор університету, доктор політичних наук, Цепенда Ігор Євгенович, доктор історичних наук, професор Михайло Кугутяк, духовенство Івано-Франківської Єпархії УПЦ КП, отці-монахи Великого Скиту, професорсько-викладацький склад кафедри Історії Прикарпатського Університету а також студенти Івано-Франківського Богословського інституту імені Феодосія Манявського.
“Завершення тритомного видання про Великий Скит у Карпатах є значною подією сьогодення. Завдяки плідній співпраці Церкви і науковців університету світ довідався про правдиву історію розвитку православ’я на Галичині, про наше східне православне коріння яке сягає в глибину віків. Великий Скит підтримував взаємовідносини із усім європейським світом, мав великий вплив, йому підпорядковувались 556 монастирів, що свідчить про духовний і моральний авторитет ”, – зазначив владика Іоасаф.
Презентація 3-х томів книги Великий Скит у Карпатах

Прес-служба собору з посиланням на офіційну сторінку Івано-Франківської єпархії УПЦ КП

Логін
Пароль
» "Якщо шлюб заснований на любові - він один і на все жи ...
» Архистратиг Михаїл - Покровитель Калуша
» Учні недільної школи відвідали виставку Віктора Коніва
» НЕБЕСНА ІЄРАРХІЯ ВІЙСЬК
» Храмове свято Михайлівського Золотоверхого монастиря. Н ...
» "Співайте Богові розумно…": хору собору Святих землі ...
» Вшанування ікони Божої Матері "Скоропослушниця"
» У Копанках відкрили меморіальний сквер пам’яті Ігоря Дм ...
» Владика Іоасаф молитовно вшанував 20-річчя перебування ...
» Святого Архистратига Божого Михаїла

Калуш 2015