Патріарх Філарет: Якщо любиш Бога і ближніх, то місце твоє у Царстві Небесному

17 вересня 2017 року, у неділю 15-ту після П'ятидесятниці та день пам'яті святителя Іоасафа, єпископа Білгородського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.
За Божественною літургією Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання про заповідь любові до Бога і ближніх (Мф. 92 зач., ХХІІ, 35-46). Святійший відзначив, що ознакою присутності любові в людині є її добрі діла і співстраждання до ближніх.

"Дорогі браття і сестри! Тільки що ми прослухали уривок із Євангелія від Матфея, де Господь Ісус Христос відповів на запитання законника: «Яка найбільша заповідь в Законі?». І це питання стоїть і перед нами. Чим ми повинні керуватись у своєму земному житті? Ісус Христос сказав: «Полюби Господа Бога твого всією душею твоєю, всім серцем твоїм і всією твоєю істотою. І ближнього твого, як самого себе».

Здається все дуже просто: люби Бога і люби ближнього. Зрозуміло і вченому і неосвіченій людині. А ось коли починаєш розмірковувати над тим, чи любиш ти дійсно чи не любиш? Є в тобі любов чи нема? Як відповісти на це питання - чи є в нас любов чи нема її? Ось хто чинить добрі діла, той має любов, а хто чинить неправду, зло, той любові не має. Якщо ви хочете перевірити любите ви чи не любите, подивіться - робите ви добрі діла чи ні. Якщо не робите, то любові нема. Але є ще одне «але». Людина і хоче зробити добро, але нема можливості. І таких багато, які не мають можливості зробити добро. То що, в такій людині любові нема? Є, якщо вона співстраждає. Бачить людське горе, допомогти не може, а страждає разом з нею в душі. Оця людина теж має любов" - відзначив Предстоятель.

Патріарх зосередив увагу слухачів на тому, що життя в любові до Бога і ближніх - це шлях до Царства Небесного. Хто буде мати любов - той спасеться та досягне вічного і блаженного життя у єднанні з Богом.

"Якщо людина любить Бога і любить ближнього, то така людина достойна Царства Небесного. Ось якщо ви думаєте над своїм майбутнім, де ви будете після смерті? У Царстві Небесному чи у пеклі? Відповідь може бути така: якщо любиш Бога і ближніх, то місце твоє у Царстві Небесному, бо Царство Небесне – є Царство любові. І коли ти любиш, ти повинен бути там, де люблять. А якщо ти не любиш, то місце твоє у пеклі, бо там ворожнеча, там злоба, там ненависть. Отам і твоє місце буде, бо у тебе немає любові.

Тому висновок із цього треба кожному зробити такий: роби добрі діла, оці діла свідчать про любов. А любов приведе тебе до Царства Небесного"
- сказав у своїй проповіді Патріарх.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом "Несподівана Радість", під час якого підносилась молитва за Україну, щоб Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення.
Прес-служба собору з посиланням на офіційний сайт УПЦ КП