Преображення Господнє

Незадовго до своєї смерті Ісус Христос разом із трьома своїми учнями Петром, Яковом та Іоанном прийшов на гору Фавор , щоб помолитися. Він знав, що скоро учні побачать Його на хресті, і, щоб підтримати в них віру, вирішив показати їм Свою Божественну славу. Поки Спаситель молився, втомлені учні поснули. Коли вони прокинулися, то побачили, що Христос преобразився. Його обличчя сяяло, мов сонце. Біля Христа з’явилися пророки Мойсей та Ілля і говорили з Ним про Його страждання і смерть. Незвичайна радість сповнила серця учнів Христа. Раптом світла хмара осінила їх, і з неба почувся голос Бога Отця: «Це є Син Мій улюблений, у Якому Моє благовоління, Його слухайте!».
Учні в страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, торкнувся кожного і сказав: «Встаньте і не бійтеся». Учні встали і побачили Спасителя вже не преображенного, а у звичайному вигляді. Христос звелів їм не розказувати нікому про те, що сталося на горі Фавор, доки Він не воскресне з мертвих.
Славне Преображення Господа Нашого Ісуса Христа святкується Православною Церквою як дванадесяте свято 19 (6 за ст. стилем) серпня. Своїм Преображенням Господь показав, якими стануть люди у майбутньому житті, у Царстві Небесному.