НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
День пам'яті Преподобного Серафима Саровського
 
День пам'яті Преподобного Серафима Саровського

Сьогодні Свята Православна Церква вшановує пам’ять Преподобного Серафима Саровського, Проповідь в день вшанування пам’яті Святого Преподобного Серафима Саровського який народився в благочестивій купецької сім'ї в місті Курськ і до постригу в чернецтво носив ім'я Прохор.
Вже з дитинства його життя було відзначено знаменнями милості Божої: будучи отроком, він тяжко захворів, проте Богородиця, обіцяла його матері, що він буде зцілений і коли його приклали до Курської ікони Божої Матері, він швидко одужав.

У сімнадцять років юнак остаточно вирішив присвітити себе Богові й мати благословила його на Божу працю простим мідним хрестом, з яким він не розлучався до кінця свого життя. Два роки юнак Прохор трудився в Саровсько - Успенській пустелі, відомій строгістю виконання чернечого уставу, а 18 серпня 1786 року прийняв чернечий постриг з ім'ям Серафим, що означає, «полум'яний». Майже відразу він був рукоположений в сан ієродиякона, а потім - в ієромонаха.

Після цього Преподобний взяв на себе подвиг пустинножительства, зробивши собі келію на річці Саровці. Диявол, спокушаючи Преподобного Серафима, чинив різні перешкоди, але Святий посилив свою молитву й тисячу днів і ночей з піднятими руками молився на камені: «Боже, милостивий будь мені, грішному». Тоді диявол безсилий і осоромлений, напоумив розбійників напасти на нього та завдати йому сокирою смертельних ран. Але й після цього Преподробний був зцілений Божою Матір'ю, а спійманих розбійників пробачив.Після одужання Серафим Саровський накладє на себе подвиг безмовності на три роки.

За свої подвиги Преподобний сподобився дарів прозорливості й чудо творіння й після тривалого усамітнення, став приймати всіх хто приходив до нього за порадою. Головний же дар, який він отримав за свою безмежну любов до Бога - це всеосяжна любов до ближніх. «Христос воскрес, радість моя!» - цими словами богоносний старець зустрічав кожного, хто до нього приходив.

Особливо шанував Серафим Саровський пам’ять святих поборників і ревнителів Православ'я та кожного, хто приходив до нього, закликав зберігати непохитну віру в Бога.

У 1833 році Преподобний Серафим відійшов до Господа на молитві перед іконою Богоматері «Умиління», до якої молився все своє життя. Але й після смерті на могилі Преподобного відбувалося безліч чудес, які були дбайливо зібрані їхніми свідками та в 1903 році він був зарахований до лику святих.

Знання того, що будь-які випробування приходять до нас від Бога, невпинний подвиг й незрозуміла, всеосяжна любов до кожної людини зробили Преподобного Серафима великим подвижником, чиє ім'я засяяло на весь світ. Сьогодні до мощей Святого як і раніше нескінченним потоком стікаються віруючі люди, які, за його молитвами, отримують допомогу від Бога.

З побожністю поклоняючись Пресвятому імені Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, благаймо Його, щоб заради заради молитов Преподобного Серафима, Він вилив на нас багату Свою милість і прийняв нас у Царство Своє та щоб разом з Ангелами ми славили та оспівували Його повіки.
Прес-служба собору (опрацьовано)

Логін
Пароль
» Парафіяни собору дякують настоятелю о. Григорію Морозу ...
» Висловлюємо щирі співчуття...
» ВИНЕСЕННЯ ЧЕСНИХ ДРЕВ ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО Т ...
» З Божим благословенням - на Хресний хід до столиці!
» Паломництво до Зарваниці
» Капелани відслужили Божественну Літургію у соборі
» Запрошуємо до столиці на урочистості з нагоди Дня Хреще ...
» Відзначення Дня Хрещення Київської Русі у Калуші
» 1030 річниця Дня Хрещення Київської Руси-України у Києв ...

Калуш 2015