НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Неділя 8-ма після П'ятидесятниці: Ісус годує тисячі людей
 
Неділя 8-ма після П'ятидесятниці: Ісус годує тисячі людей

***

Проповідь Спасителя продовжувалася довше, ніж очікувалося. На відміну від сучасних християн, люди, що слухали слова Спасителя, ще не виробили неписаного правила, за яким служба разом із проповіддю не повинна перевищувати двох годин.

***

Чудо нагодування п’яти тисяч – єдине (крім Воскресіння Спасителя), що описано в усіх чотирьох Євангеліях: Мф. 14:14-22, Мк. 6:30-44, Лк. 9:10-17, Ін. 6:1-4. Чотирикратне повторення цієї історії свідчить, наскільки вона вразила сучасників і наскільки важливою здавалася їм. Щороку Церква повторює цю історію для нас, бо і ми потребуємо чути її знову і знову.
Крокуючи дорогами життя, християни стикаються з численними викликами, людськими потребами, життєвими труднощами і бідами. Чи можемо ми допомогти людині, якщо самі не маємо ні можливостей, ні ресурсів? Можемо. Але лише в тому випадку, якщо не будемо зберігати припасене виключно для себе. Якщо віддамо те, що маємо, в руки Божі й приймемо назад примноженим і благословенним. Це включає не лише фінансові можливості, але й час, енергію, здібності та знання…
Історія про нагодування п’яти тисяч чоловік п’ятьма хлібами містить характерну літургійну мову. Ісус “взяв п’ять хлібів,” “підняв очі на небо,” “благословив,” “переломив,” “дав учням, а учні – народові”. І хоч ця пожива не була Євхаристією, вона була спільною трапезою Христа, апостолів і тисяч людей.

Трапеза Христа протиставляється іншій трапезі, також зображеній у 14 главі Євангелія від Матфея. Це святкування на честь дня народження Ірода. Євангеліє не зберегло перелік страв, які подавали до столу. Єдина тарілка, про яку згадано, містила відрубану голову Івана Хрестителя. За столом царя були ретельно відібрані гості. А наслідком стало бездумне і безглузде вбивство.

На противагу, навколо Христа зібралися різні люди, змилосердившись над якими, Спаситель примножив хліби так, що всі їли і наситились…
Прес-служба собору

Логін
Пароль
» До уваги православних парафіян Калуша!
» Вихованці недільної школи собору разом з отцями взяли у ...
» Вітаємо нашу будівничу із 90-літнім ювілеєм!
» Запрошуємо до спільної молитви!
» Преображення Господнє
» До 20-річчя Собору виготовили історичний фільм та букле ...
» У Соборі оновили плат для антимінсу
» Вітаємо нашого духовного наставника з нагородою!
» Духовна радість спільної молитви: Як собор відзначив св ...
» Акафіст біля каплички Пресвятої Богородиці

Калуш 2015