Неділя всіх святих

"Величаємо вас, апостоли, мученики, пророки і всі святі,
і почитаємо святу пам'ять вашу, ви бо молите за нас Христа Бога Нашого".
Святі - це не тільки ті, що у святості відійшли від нас і живуть тепер у вічній славі Бoгa, а й ті, що живуть ще на землі в тісній злуці з Богом. Співпрацюють з Божою ласкою, йдуть з любов'ю дорогою, якою веде їх Боже Провидіння, підкоряючись в усьому Божій волі й виконуючи Божі заповіді. Усі, в кому живе Святий Дух, є святими. При хрещенні і миропомазанні всі християни отримали Святого Духа – стали храмом Святого Духа.
Апостол Павло, звертаючись до перших християн, говорив: "Хіба не знаєте, що ви – храм Божий, і що Дух Божий у вас перебуває?" (1 Кр 3, 16). "Усі бо ті, що їх водить Дух Божий, вони – сини Божі... Сам цей Дух свідчить разом з нашим духом, що ми – діти Божі" (Рм 8, 14; 16), – навчає святий апостол.
Свято Всіх Святих – це свято всіх нас. Cвято Церкви тих, що воюють проти зла і борються за щасливу вічність. Живімо усі в тісній злуці, як частини Тіла Христового. А всі святі хай послуговують нам прикладом до праведного життя.

» Загальна панахида у День святої Трійці
» Храмове свято собору. Фото. ВІДЕО.