НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Свято-Троїцький кафедральний собор молитовно відзначив престольне свято
 
Свято-Троїцький кафедральний собор молитовно відзначив престольне свято
04 червня 2017 року, Православна Церква молитовно відзначає двунадесятий празник на честь Святої Тройці, П’ятидесятницю, Зіслання Святого Духа на апостолів. В цей день Свято-Троїцький кафедральний собор міста Івано-Франківська відсвяткував своє престольне свято.
Свято П’ятидесятниці або День Святої Трійці, яке ще називають Днем народження Церкви, був встановлений самими апостолами. У цей день Святий Дух зійшов на учнів Христових і сповнив їх усіма благодатними духовними дарами – вони преобразилися, а Дух Святий став їхнім постійним натхненником і керівником. З цієї пори апостоли мужньо і безбоязно, з великою сміливістю почали проповідь про Христа розп’ятого і воскреслого з мертвих, а Церква Христова почала зростати та множитися спочатку серед юдеїв у Єрусалимі, а потім і серед язичників у всьому світі – “аж до краю землі” (Діян. 1:8).

Урочисте богослужіння, з нагоди храмового празника у Свято-Троїцькому Кафедральному Соборі міста Івано-Франківська, очолив Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький. За літургією співав митрополичий хор кафедрального собору під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замрозевича.
Свято-Троїцький кафедральний собор молитовно відзначив престольне свято

Вітальне слово, від імені духовенства та парафіян Собору, при зустрічі Митрополита, виголосив настоятель Собору, протоієрей Іоан Телятинський.

Його Високопреосвященству співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Василь Бурак, настоятель кафедрального собору протоієрей Іоан Телятинський та численне духовенство Івано-Франківського деканату УПЦ КП. Проповідь перед причастям вірних виголосив протоієрей Василь Бурак. З нагоди такого двунадесятого свята багато прихожан Кафедрального Собору, отримавши від священика розгрішення, приступили до таїнства Сповіді та Причастя, яке здійснив настоятель храму Констянтина та Єлени міста Івано-Франківська, протоієрей Ігор Василиків.

На закінчення святкового богослужіння митрополит Іоасаф привітав духовенство та вірних із престольним (храмовим) святом і побажав, щоб благодать Духа Святого зійшла на кожного – утверджуючи у християнському благочесті та чистоті. Богослужінння закінчилось Водосвятним молебнем, який був звершений на церковному подвір’ї, та окропленням вірних святою водою.

Прес-служба Івано-Франківської єпархії УПЦ КП

Логін
Пароль
» Офіційний коментар про підсумки засідання сесії Священн ...
» Храмове свято Михайлівського Золотоверхого монастиря
» У Соборі виготовили іменний календар на 2019 рік
» Вихованці недільної школи собору просять святого Микола ...
» Розпочався Різдвяний Піст: як правильно його провести?
» Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і ...

Калуш 2015