НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Благовіщення Пресвятої Богородиці
 
Благовіщення Пресвятої Богородиці
Сьогодні, у дні Великого посту, Православна Церква вшановує пам’ять величної події, яка стала основою нашого спасіння. Це свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Архангел Гавриїл з’явився до Діви Марії і сповістив, що від неї народиться Спаситель світу.
Це свято відзначається з перших часів християнської Церкви. У давніх вірян воно мало такі назви: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок викуплення, Благовіщення ангела Марії. І тільки у VII сторіччі отримало сучасну назву: Благовіщення Пресвятій Богородиці.
У Євангелії від Луки чітко описано про подію зустрічі Благовісника і Богородиці. Він з глибокою шаною схиляється перед Нею, як перед Царицею неба і землі, розповідаючи, що Христос обіцяний Месія прийде у світ через Її утробу. Про це священне дійство пророкував старозавітний пророк Малахія: «А для вас благоговіючих перед Моїм іменем, зійде сонце правди і зцілення в його проміннях» (Мал.4.2).
Подія Благовіщення є важливим доказом безмежної любові Бога до людей, яка є джерелом справжньої, невичерпної радості. Бо звіщаючи Марії через ангела вістку про вибір Її на Матір Божого Сина, цим Бог виявив Їй свою надзвичайну любов, а через Неї продовжує щедро виливати її на всіх нас.
Поставмо для себе запитання: навіщо так довго історія людства чекала визволення від гріха і смерті? Хіба архангел Гавриїл не міг явитись Єві, благовістити їй, що вона зачне і породить Месію? Не міг, дорогі брати і сестри. Тому що кожна жінка здатна виношувати і народити і можливо кожна купина буде палати, але не кожна Діва може і достойна народити Сина Божого, як і не кожна купина залишатиметься неопалимою. Тому що для цього треба мати велику чистоту і смирення. І Господь довго готував цей сосуд, цей храм Духа Святого, вмістилище Святого. Господь готував його, як і готував Він все людство. І ось Архенгел Гавриїл з’являється спочатку до праведної Єлизавети, і ця жінка, яка вважалась серед знайомих її неплідною, народжує сина – великого пророка. Подібно, архангел Гавриїл являється і Діві Марії, яка була вже приготована для того, щоб народити Месію, Спасителя світу.
Вдивляючись в образи на царських дверях, ми маємо засвоїти для себе урок, який дає нам відтворений євангелістом Лукою діалог: “Ось я, раба Господня. Нехай станеться мені за твоїм словом” – це єдині слова, які промовляє вона у відповідь на гімн прославлення, виголошений архангелом. Навчаймося в неї. Навчаймося відповідати покорою на приємні для нашого самолюбства слова. Навчаймося зберігати скромність, навіть коли нас намагаються нищити й прославити. Навчаймося митаревої покори, яку Господь дав нам за взірець: не рватись на перше місце, не старатись бути на видноті, а у скромності свого становища творити молитву до Бога. І пам’ятати, що Господь Своєю присутністю завжди є у нашому серці. Тож нехай мова нашого серця завжди буде ясною та прозорою, такою самою, якою промовляє до нас сьогодні через Євангеліє від Луки Пречиста Діва: “Ось я, раба Гоподня. Нехай станеться мені за твоїм словом.”
Прес-служба собору

Логін
Пароль
» До уваги православних парафіян Калуша!
» До 20-річчя Собору виготовили історичний фільм та букле ...
» Вітаємо нашу будівничу із 90-літнім ювілеєм!
» Запрошуємо до спільної молитви!
» У Соборі оновили плат для антимінсу
» Вітаємо нашого духовного наставника з нагородою!
» Духовна радість спільної молитви: Як собор відзначив св ...
» Акафіст біля каплички Пресвятої Богородиці

Калуш 2015