НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Патріарх Філарет
 
Патріарх ФіларетПатріарх Московський Кирило поставив перед собою мету знищити незалежність Української Православної Церкви Московського Патріархату, - заявив предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату Філарет. «З цим пов'язані його часті приїзди в Україну, а в офіційних документах Священного Синоду Російської Церкви зникла навіть назва «Українська Православна Церква». У постановах Синоду тепер кажуть, що Патріарх відвідав Київську, Харківську, Луганську, Чернівецьку єпархії Російської Православної Церкви», - зазначив Філарет. За його словами, все це свідчить про те, що керівництво Російської Православної Церкви «не хоче бачити самостійну Українську Церкву навіть у складі Московської Патріархії».

Філарет також зазначив, що переговори між УПЦ Київського Патріархату та Українською Автокефальною Православної Церквою зірвалися з вини Москви. «Справа в тому, що керівники УАПЦ ставлять умову - видалити мене від керівництва Церквою. Мовляв, патріарх Філарет і предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій повинні відмовитися від посад, а після цього Церкви об'єднаються і виберуть нового Патріарха. Така умова ставиться протягом багатьох років, бо змістити мене з Київської кафедри - давнє бажання Москви. А митрополит Мефодій його озвучує», - заявив патріарх Філарет.

За даними Всеукраїнського соціологічного опитування населення України, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та фірмою «Юкрейніан соціолоджі сервіс» 22 листопада - 6 грудня 2011 року, громадяни України відносять себе до наступних конфесій: Українська Православна Церква Київського Патріархату - 31,1%, Українська Православна Церква (Московського Патріархату) - 25,9%, Українська Греко-Католицька Церква - 8,5%, Українська Автокефальна Православна Церква - 1,7%, Римо-Католицька Церква - 1,1%, протестанти - 1%, мусульмани - 0, 2%, вагалися з відповіддю - 6,2%, - інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на Weekly.ua

Логін
Пароль
  Калуш 2013