НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Недільна проповідь
 
Недільна проповідь
Стоячи у храмі, кожен із нас, прослухавши Євангеліє від Матвія – молитовний перелік «колін» Христових, десь далеко у глибині душі замислився над тим, що не потрібно перераховувати родовід Христа, який для нас є далеким і незрозумілим. Бо ж традиція нашого повсякдення є зовсім іншою.
Євангеліст Матвій був митарем. Та коли він кинувши все, пішов за Христом, він став євангелістом-проповідником для євреїв. Знаючи єврейський закон, розуміючи єврейське суспільство, він усвідомлював, що для того, щоб довести, що Христос – це не просто особа, а Месія для людей, він перераховує родовід, який розпочинається з Йосипа. З Євангелія ми знаємо, що Христос зачатий непорочно, то чому ж Його родовід початий з Йосипа?
Нам відомо, що Йосиф став обручником або опікуном для Марії, яка вже мала покидати єрусалимський храм, щоб влаштовувати своє життя. Опікуном міг стати той, хто мав зв'язок із родиною. Йосиф, маючи зв'язок із родиною Давида, мав також і з родиною Марії. Тобто вони обоє є вихідцями із роду Давида. І для того, щоб поставити перед фактом єврейське суспільство, для яких родовід завжди мав і має велике значення, Матвій прослідковує родовід, що Христос є той Месія, кого Господь обітував ще першим людям після гріхопадіння.
Сьогоднішня неділя та Євангеліє також дає нам розуміння цього. Нам відомо із народження Пресвятої Богородиці, що Іоаким та Анна, будучи безплідними, вважалися прокляті Богом. Вони не думали, що будуть причетними до народження Месії. Тому Матвій перераховуючи роди, які пов’язані із Давидом та Авраамом, тим самим доводить, що ми з вами віримо не в щось вигадане, а навпаки, - ми віримо в те, що Христос - Істинний Бог. Ми маємо для цього всі підстави не тільки із Святого Письма, але й ті, які випливають історично. Якщо ж до прикладу взяти єврейського історика Йосипа Флавія, який описував історію свого роду, ми побачимо чітко, як прослідковується історія Христа. Будучи ортодоксальним євреєм, він не міг визнати, що Христос є Месією, але він не відкидає того, що був такий чоловік, якого розіп’яли, який проповідував за правління Ірода. Ці історичні дані, які нам подають сучасники Христа; цей євангельський опис дають нам переконання, що ми з вами прийшли до того, про що ще закликали пророки.
Приймаючи Євангелія, ми приймаємо Христа, як Істинного Бога, як Істинного Месію, як того, хто «спасе люд», як говорить євангеліст. Дотримуючись Закону Христового, ми доводимо, що ми є христові, є гідними тієї жертви, яку Господь приніс за кожного із нас.
Сьогодні ми з вами стоїмо напередодні цього великого свята Різдва Христового. Тому ми повинні в останні дні Різдвяного посту дати оцінку своєму життю для того, щоб з гідністю прийняти Народженого Немовля в своєму серці і своїй душі.
Амінь.

Логін
Пароль
» Вітаємо священика Собору, нашого духовного наставника м ...
» Отців Собору з ювілеями вітали парафіяни та представник ...
» Вітаємо декана Калуського УПЦ КП, настоятеля собору мит ...
» Історія собору "Місце обрав Господь". Фільм до 20-річ ...
» Вихованці недільної школи собору просять святого Микола ...
» Храмове свято Михайлівського Золотоверхого монастиря
» У Соборі виготовили іменний календар на 2019 рік
» Розпочався Різдвяний Піст: як правильно його провести?
» Офіційний коментар про підсумки засідання сесії Священн ...
» Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і ...

Калуш 2015