НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО
Парафіяни собору здійснили прощу до Манявського монастиря
 

7 липня, у день Різдва Іоанна Хрестителя та день пам’яті преподобних Іова та Феодосія Манявських, у Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир з’їхалися та зійшлися люди чи не з усіх куточків нашої держави. О десятій годині дзвони монастиря пробили мелодійний передзвін і у святу обитель увійшов найочікуваніший гість – Святійший Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, який і очолив урочисту Божественну Літургію. Його святості співслужили митрополити і близько півсотні священиків. Серед присутніх були й представники Калуського деканату: о. Ярослав Мартинюк, о. Богдан Псюк, о. Любомир Надорожний, о. Валерій Оцабіна, о. Сергій Олексюк. О. Любомир Надорожний, настоятель Преображенського храму с. Новиці, повідомив, що 39 парафіян з благословення декана Калуського УПЦ КП о.Григорія Мороза, здійснили пішу ходу від Новиці до Маняви, пройшовши понад 50км шляху за 14 годин.
Найбільшою насолодою для присутніх став спів хору та щира й ревна молитва. А кульмінацією Літургії була Таїна Святого Причастя, до якого приступило чимало вірян, серед яких і дорослі, й діти. За тлумаченням святителя Іоанна Златоуста, Тіло Христове, яке ми приймаємо у святому Причасті, - це те ж саме тіло Ісуса Христа, яке страждало на хресті, воскресло і було піднесене на Небеса, а Кров Христова - та ж сама, що була пролита заради порятунку світу. Причащатися варто при кожній же можливості, таким чином постійно перебуваючи з Богом. Приступили цього дня до Святого Причастя і парафіяни Калуського Собору «Святих Землі Української», які приїхали до Манявського монастиря з благословення настоятеля собору о.Григорія Мороза.
Участь у Літургії взяли також і представники влади. Перший заступник голови ОДА Сергій Басараб та заступник голови ОДА Ігор Пасічняк. А також голова Калуської РДА Наталія Бабій. По завершенні богослужіння очільник Української Православної Церкви Патріарх Філарет спільно з архієпископом митрополитом Івано-Франківським та Галицьким Іосафом нагородив відзнаками 50 учасників АТО та волонтерів «За жертовність та любов до України».
Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь, основною ідеєю якої була надія українців на перемогу у сучасній війні з Росією. «Не ми переступили чужої землі, не ми взялися за автомата…», - каже він.
Митрополит Івано-Франківський та Галицький Іосаф після проповіді підніс Святійшому квіти від усіх присутніх прикарпатців в подяку за візит до Манявського монастиря.
І, здається, навіть Господь Бог сприяв сьогоднішнім паломникам та вірянам, адже спекотна погода, яка трималася останні дні, на диво спала, та й дощу не очікували. А приємний вітерець наче устами Богородиці молився поруч з присутніми.
Та не обійшлося й без незручностей. Як зауважили наші калушани, уже другий рік поспіль вони погано чують Літургію, адже мікрофони (а точніше, один мікрофон, як зауважили віряни) дуже погано озвучує молитву отців. Хоча хороше озвучення – задоволення не з дешевих, та, оскільки у рідному для парафіян Калуському соборі ця проблема вирішена уже давно, то в Манявському монастирі, куди часто приїжджають люди з усієї України, все ж таки повинні звернути на це увагу.
Опісля молитви віруючі мали можливість приклонитися до чудотворної ікони Божої Матері «Ігумені Манявської». Ікона має свою історію. У 1652 році Скит, як і увесь край охопила чума. Померло дуже багато монахів. У молитвах ченці ревно благали Господа про помилування. І ось 22 грудня ієромонахові Філарету з'явилася Пресвята Богородиця у багряній мантії, яка увійшла через ворота у монастир, і, зупинившись, сказала: «Вже припиниться пошесть».
З цього дня страшна чума припинилася, люди перестали помирати від недуги. У пам'ять про це з'явлення ченці на тому місці поставили хрест, а також в обителі зберігається ікона Пресвятої Богородиці «Ігуменя Манявська».
В часи Різдвяних свят у 2008 році ікона замироточила, таким чином Пресвята Богородиця попереджала про лихоліття, яке наближалося – повінь.
На Стрітення Господнє в 2012 році ікона знову замироточила. Матір Божа застерігає нас від бездумних вчинків. Як 363 роки назад, так і тепер Пресвята Богородиця призиває нас до покаяння.
Ще одна із святинь обителі – місце вічного спочинку, спільний гріб обох перших засновників монастиря – преподобних Іова та Феодосія Манявських, пам'ять яких цього ж дня вшановують.
Неподалік від монастиря – Блаженний камінь, куди також йдуть паломники.
Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир, названий в історії другим Афоном, - твердиня Православ’я. Тому кожен християнин з вірою та щирою молитвою повинен хоча б раз у житті ступити на цю святу землю, аби потім все життя носити в серці пам'ять про відвідини до цієї святині.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=9X6nYWNLEuk

 


Логін
Пароль
  Калуш 2013