ПРО ПІСТ І КОРИСТЬ ВІД НЬОГО

Усім нам, дорогі у Христі брати і сестри, варто задуматись над тим, як нам жити, що робити, щоб бути угодними Богові і не бути осудженими.

Перші християни дотримувалися Великого посту строго, до третьої години по полудню навіть не пили води. Хліб і овочі споживали ще пізніше (в другій половині дня). Упродовж Великого посту, в якому ми тепер перебуваємо, треба утримуватися від вживання м’ясних і молочних страв, вина та інших спиртних напоїв. У дні Благовіщення Пресвятої Богородиці та Входу Господнього в Єрусалим (Вербна неділя) дозволяється споживати рибу.

Дотримуватися посту нам заповів Сам Бог, зокрема у пророчій книзі Йоіля сказано:

«Тому-то тепер промовляє Господь: «Верніться до Мене всім серцем своїм, і постом святим, і плачем та риданням!»

(Йоіля 2:12)

Усі святі строго дотримувалися посту: 40 днів постив Мойсей на Синаї, і піст перетворив цього пророка на законодавця – він став гідним стати перед лицем Бога і отримати від Нього закон для ізраїльського народу.

А не дотримання посту Ісаком зробило його рабом рідному братові, тому що він за юшку продав своє первородство.

Молитва святої Анни в поєднанні з постом дарувала їй благодатне дитя – святого пророка Самуїла.

Мужній Самсон залишався непереможним, допоки він дотримувався посту: ворогів долав тисячами, сили його рук не витримали ні міські ворота, ні леви. Та коли він опустився до пиятики та блуду, схопили вороги його і, виколовши йому очі, виставили на посміховисько.

Пророк Ілля постом закрив Небо на три роки і шість місяців. Оскільки він бачив, що перенасичення породжує багато гріхів та зла, то для того, щоб зцілити народ від гріхів розкоші і розпусного життя, наслав на нього «небажаний піст» - голод, який і зупинив безміри гріхів. Піст допоміг пророкові Іллі побачити Господа на горі Хориві. Очистившись постом, Ілля повернув удові її померлого сина.

Святий Василій Великий говорив: «Піст народжує пророків, укріплює сильних, робить мудрими законодавців».

Піст возносить молитву до Неба, стає для неї крилами.

Пророк Даниїл, три седмиці не скуштувавши хліба і не пивши води, зміг закрити пащі левам, котрі не зробили йому ніякого зла, коли пророка вкинули до них у яму.

Якби піст «царював» повсюдно і постійно на землі, то всюди був би мир, не було б міжнародних заколотів, а значить у житті було б менше скорботи, зітхань, смутку.

Сьогодні люди у гонитві за розкошами як за єдиним блаженством у житті заповнили світ великим роєм зла.

Розкішне життя багача кинуло його після смерті до геєни огненної, а Лазар, який все життя постив, увійшов на Небо, упокоївшись на лоні Авраама.

У людини, котра поститься, погляд скромний, серце чисте… Усі святі, від віку прославлені, любили піст і дотримувалися його.

Життя святого Іоанна Предтечі було постійним постом. Святий апостол Павло також постився, і піст возніс його на третє небо.

Але для нас найважливішим є те, що піст цей освятив для нас Сам Господь, котрий постився 40 днів.

При споживанні різноманітних страв, при розкошах ніхто не приймає духовних дарів. Якби ніневитяни не постили, то не уникнули б кари. Євреї, котрі вийшли з єгипетської неволі, споживаючи манну небесну й воду з каменя, перемагали ворогів і були здоровими. А коли захотілося м’яса, котре вони котлами споживали в неволі, то не побачили землі Обітованої.

Піст – це зброя проти демонів. Але піст – не тільки утримання від їжі та пиття. Справжній піст – це утримання від злих дій.

Піст треба поєднувати з покаянням, бо покаяння без посту неможливе. Зверніть увагу на блудного сина. Поки він не був позбавлений ситної їжі, серце його було непохитним, розум затемненим, спрямованим на блуд, був він ледачим та гордим. Тільки-но настав небажаний для нього піст – голод, як син почав роздумувати над своїм життям, згадав зажуреного батька і, змінивши погляди на життя, повернувся до батьківського дому.

Початок посту, яким би важким він не був, треба переносити з терпінням – через кілька днів тіло почне помалу заспокоюватися, а згодом і оживати.

Нам треба пам’ятати, що зовнішній вигляд не повинен засвідчувати, що ми постимо. Саме тому Господь повчає:

«А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо змінюють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. По правді кажу вам: «Вони мають уже нагороду свою!»

(Мф. 6:16)

Окрім того, постити треба не лише тілесно, а й духовно. Яка користь, якщо ми утримуємося від їжі, але гніваємося на брата? Якщо ми утримуємося від м’яса і риби, то повинні відмовитися й від гніву і злоби, від гордості, наклепів та заздрощів, злодійства, блуду, перелюбу і від будь-якого іншого гріха. Хто не п’є спиртних напоїв і не їсть м’яса, але має злобу в серці, той гірший за худобину. Адже тварина м’яса не їсть і вина не п’є, і на голій підлозі спить, та не отримує духовних благ. А людина тим і відрізняється, що повинна творити все свідомо.

Тому, дорогі у Христі брати і сестри, ми повинні жити у стриманості, пості, чистоті, покаянні, з милостинею, і особливо – у любові, смиренні, послуху, братолюбстві. Тоді й перейдемо у вічне життя, яке обіцяє нам Бог, якщо виконуватимемо Заповіді Його.

АМІНЬ

vadimsokolov 28 июня 2014 21:26
Быть Jampolski M. The cinematoday. Rabinowitsch W. Obras мира в зеркале Alchemie: от элементов и атомов Старинное до элементов Bojlja. Юбиляр Коллекция. Problema жанров в киноискусстве//М, в. Problema жанров в киноискусстве//М, в. //сберегательную кассу. http://bigmult.com/ Кино», №, в. Статей о кино. Slowo о Freund. Kak художника? Социальный статус Киномужчину и кинематографическое сознание//«искусство Кино», №, в. Записи и с коммент. Pojasnenija режиссера к фильму Soljaris// «Filmwedtscheski листок», №, в. //Андрея Тарковского. Аллегорис of cinema: American снимай в the Sixties.