НОВИНИ ЛІТОПИС ФОТО

СТРАСНИЙ ТИЖДЕНЬ

Останній тиждень перед Великоднем носить назву Страсного, бо в цей час Церква згадує Страсті Христові. Через особливе значення і велич духовних спогадів та богослужінь Страсний тиждень не включений у богослужбове коло Великого посту, а стоїть окремо, як перехід від Святої Чотиридесятниці до Світлого Христового Воскресіння.

Протягом Страсної седмиці Церква послідовно згадує останні дні земного життя Господа Ісуса Христа.

Докладніше...

ВХІД ГОСПОДНІЙ У ЄРУСАЛИМ

ВХІД ГОСПОДНІЙ У ЄРУСАЛИМ

Урочистий Вхід Господній у Єрусалим відзначається Православною Церквою в останню неділю перед Великоднем. Ще одна назва свята – Вербна неділя. Таку назву свято отримало тому, що в цей день за всенічною або за ранковою службою Божою молільникам роздають освячені гілочки верби та інших рослин. Тримаючи їх у руках, віруючі славлять Спасителя як переможця смерті, бо Він воскресив померлих і цього дня входив у Єрусалим, щоб умерти за гріхи людства і воскреснути, і тим врятувати нас від вічної смерті і вічних мук. Гілочка верби є символом перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння усіх людей з мертвих.

Тропар свята.

Загальне воскресіння перед Твоїми страстями запевняючи, з мертвих воскресив єси Лазаря, Христе Боже, тому ж і ми, як діти, несучи знамена перемоги, виголошуємо Тобі, Переможцеві смерті: «Осанна в вишніх, благословен, хто йде в ім’я Господнє».

Докладніше...

ЛАЗАРЕВА СУБОТА

ЛАЗАРЕВА СУБОТА
 

Лазарева субота - в цей день християни згадують диво воскресіння Христом праведного Лазаря ( Ів. 11:1-45 ). Святкування Лазаревої суботи встановлено з давніх часів, вона випереджає Вхід Господній у Єрусалим . Лазарева субота, святкування сягає перших віків християнства. Свою Божу місію на землі Ісус Христос завершив двома величними актами — воскресінням Лазаря й тріумфальним в’їздом до Єрусалиму. Для багатьох воно стало переконливим доказом Христового божества. Тут він виступає як всемогутній Бог. Відомий церковний письменник о.М.Мешлєр писав: “Це вже не був Ісус із Назарету, ані могутній учитель, ані один з давніх пророків, ані якийсь дух з другого світу, — це був сам Живий Бог. Одне Його слово дзвенить через безодню вічности і знову приводить душу з кінця потойбічного світу. Промінь блискавки проходить крізь темноту гробу і засвічує в мертвих костях іскру життя”. Святкування воскресення Лазаря в суботу перед Квітною неділею сягає перших віків християнства. У IV столітті на Сході Лазарева субота вже була урочистим святом. Пролог-книга життєписів святих Східної Церкви, подає перенесення мощей праведного Лазаря на 17 жовтня. Тут сказано, що грецький цісар Лев Філософ (886-912) збудував у Царгороді церкву на честь Лазаря. Він віднайшов його мощі на Кипрі, що мали бути в мармуровій труні з написом: "Лазар чотириденний, друг Христовий". Велич і слава цього чуда були безпосередньою причиною Хрис­тового тріюмфального в'їзду до Єрусалима у Квітну неділю. Захо­плений народ вітав Христа як свого Месію, свого Царя і Господа.

Докладніше...

БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

 


Архангел Гавриїл був посланий Богом на землю, у місто Назарет, до Пресвятої Діви Марії з радісною звісткою, що Господь обрав Її бути Матір’ю Спасителя. «Радуйся, Благодатна! Господь з тобою! Благословенна Ти між жонами», - сказав архангел. Марія не знала, як зрозуміти ці слова. Архангел говорив далі: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось ти народиш Сина і наречеш Його Ісус. Він буде великий і назветься Сином Всевишнього, і Царству Його не буде кінця». Марія запитала: «Як це станеться, коли Я мужа не знаю?» Архангел відповів, що це станеться від дії всемогутнього Бога: «Дух Святий зійде на Тебе, і сила Всевишнього осінить Тебе; через те то й Святе, що народиться, наречеться Сином Божим». Тоді Марія промовила смиренно: «Я раба Господня; хай станеться Мені по слову твоєму».

Докладніше...

У ПОМІЧ ТИМ, ЩО КАЮТЬСЯ

(на основі творів святителя Ігнатія (Брянчанінова)

 

Слово про покаяння

Покаяння як Таїнство

Як треба сповідатися

 

Для пробудження в душі грішника покаянного почуття і для приготування його до гідного Причащання Христових Таїн Свята Церква встановила особливі покаянні дні. Найсприятливішим часом для покаяння є Свята Чотиридесятниця, або Великий Піст, що передує Світлому Христову Воскресінню. Приготування до сповіді повинно полягати в обов’язкових відвідинах храму Божого, особливо на Першій седмиці Великого Посту, коли читається Великий покаянний канон Андрія Критського, і на Страсній седмиці, щоб бути разом із Господом, що сходить на Свою Голгофу. 

Щоб нам одержати прощення в гріхах від Самого Христа Спасителя, ми повинні зі всіма примиритися, старанно готуватися до сповіді, сповідатися щиро, з вірою в милосердя Боже, з жалем і рішучістю назавжди за допомогою Божою залишити гріх.

Докладніше...

ПРО ПІСТ І КОРИСТЬ ВІД НЬОГО

Усім нам, дорогі у Христі брати і сестри, варто задуматись над тим, як нам жити, що робити, щоб бути угодними Богові і не бути осудженими.

Перші християни дотримувалися Великого посту строго, до третьої години по полудню навіть не пили води. Хліб і овочі споживали ще пізніше (в другій половині дня). Упродовж Великого посту, в якому ми тепер перебуваємо, треба утримуватися від вживання м’ясних і молочних страв, вина та інших спиртних напоїв.

Піст – це зброя проти демонів. Але піст – не тільки утримання від їжі та пиття. Справжній піст – це утримання від злих дій.

Піст треба поєднувати з покаянням, бо покаяння без посту неможливе. 

Постити треба не лише тілесно, а й духовно. Яка користь, якщо ми утримуємося від їжі, але гніваємося на брата? Якщо ми утримуємося від м’яса і риби, то повинні відмовитися й від гніву і злоби, від гордості, наклепів та заздрощів, злодійства, блуду, перелюбу і від будь-якого іншого гріха. Хто не п’є спиртних напоїв і не їсть м’яса, але має злобу в серці, той гірший за худобину. 

Докладніше...

ПРО ПРИЧАСТЯ В ДНІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

 

ПРО ПРИЧАСТЯ В ДНІ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

Дні Великого посту – це час для спасіння, час коли Божественне Слово знімає з наших очей пелену гріховної ночі і ми вступаємо в область світла.

Що ж необхідне нам у ці великі дні? Нам вкрай потрібне щире бажання визволити самих себе з допомогою Божою від гріха і вступити у єднання з Христом. У таке єднання ми можемо вступити в Таїнстві Євхаристії.

Докладніше...

ПОСТИМОСЯ ПОСТОМ ПРИЄМНИМ

ПОСТИМОСЯ ПОСТОМ ПРИЄМНИМ
Настав час для нашого приготування до вічного життя, час що наближає нас до зустрічі з Господом, що прийде на землю.
В чому ж повинно полягати це приготування? В очищенні душі і стриманні плоті.
"Рід лукавий, - сказав Христос, - перемагається тільки постом і молитвою". (Мф. 17.21).
Докладніше...

ШЛЮБ

Що таке шлюб і для чого
він потрібний.
ШЛЮБ
Докладніше...
Логін
Пароль
  Калуш 2013